تعمیر و نگهداری

در مقایسه با سایر انواع نیروگاه های موجود، نیروگاه های خورشیدی کمترین هزینه تعمیرات و نگهداری در طول دوره بهره برداری را به خود اختصاص داده‌اند. عدم وجود تجهیزات دوار مانند ژنراتورها، توربین ها و موتورها اصلی ترین دلیل این موضوع می باشد. اما توجه به این نکته ضروری است که به دلیل نوع تکنولوژی به کار رفته در تجهیزات نیروگاه های خورشیدی مخصوصا پنل‌ها، اینورترهاف باتری ها و … ، انجام اقدامات پیشگیرانه و تعمیراتی به صورت ادواری و منظم اجتناب ناپذیر است. با بهره گیری از بروزترین تکنولوژی و نیروهای متخصص، انجام خدمات تخصصی نیروگاه های خورشیدی شما را در دوره بهره‌برداری انجام خواهیم داد.

تصویر برداری حرارتی پنل‌های فتوولتائیک

پنل‌ها مهمترین و در عین حال حساس ترین تجهیز یک نیروگاه فتوولتائیک می باشند. به دلیل اینکه این تجهیزات تنها عنصر مولد یک نیروگاه فتوولتائیک می‌باشند، نگهداری از آنها بسیار ضروری تر از سایر اجزا می باشد. در طول دوره بهره‌برداری از یک نیروگاه فتوولتائیک، پنل‌ها در معرض حوادث و مشکلات متعددی قرار می‌گیرند که عدم توجه به هریک از آنها می تواند عملکرد مجموعه پنل‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. 

وجود سایه، گرد و خاک و یا آلودگی های نقطه ای و فراگیر بر سطح پنل چنانچه در زمان مناسب بر طرف نگردد باعث افت توان تولید آن پنل در نتیجه افت انرژی تولیدی رشته‌ای خواهد شد که آن پنل در آن نصب شده است. ضمن اینکه در صورت عدم رفع مشکل می تواند منجر به آسیب جدی به پنل شود. با استفاده از تکنولوژی تصویر برداری حرارتی و استفاده از پهباد ما عملکرد پنل ها را کنترل کرده و پس از تحلیل داده های دریافتی، نسبت به شناسایی نقاط آسیب پذیر و رفع آنها اقدام خواهیم کرد.

بازبینی پنل های نیورگاه خورشیدی با پهباد

بررسی اتصالات الکتریکی

اتصالات الکتریکی و سیم کشی ها نقش بسیار مهمی در یک سیستم فتوولتائیک ایفا می کنند. این تاسیسات از یک طرف انرژی تولیدی پنل ها را به اینورترها منتقل کرده و از طرف دیگر انرژی تبدیل شده اینورتر را به شبکه یا به مصرف کننده توزیع خواهد کرد. بدون وجود اتصالات و سیم کشی مناسب، توان تولید شده پنل ها به مصرف کننده نهایی یا شبکه تحویل نخواهد شد.

یک اشکال به نظر ساده در سیستم الکتریکال که ممکن است نادیده گرفته شود می تواند بخش قابل توجهی از توان و انرژی تولیدی پنل ها را به تلفات تبدیل کرده و از تحویل آنها به مصرف کننده نهایی یا شبکه جلوگیری کند. مخصوصا در سمت پنل‌ها به دلیل اینکه توان تولیدی با سطح ولتاژ بالاتری منتقل می شود، بازرسی و نگهداری ادواری تاسیسات مخصوصا کابل های DC بسیار ضروری تر می باشد. عدم توجه به این موضوع ضمن تاثیر نامطلوب بر عملکرد سیستم برق خورشیدی شما، طبعات و آثار ایمنی را نیز به همراه خواهد داشت.

با استفاده از تجهیزات اندازه گیری هوشمند و تحلیل‌گرهای توان و انرژی، گردش انرژی و توان در نیروگاه خورشیدی به صورت مستمر اندازه گیری شده و هرگرونه اشکال در سیستم سیم کشی که منجر به افت کیفی و کمی عملکرد نیروگاه شود شناسایی خواهند شد. در هر زمانی وضعیت عایقی سیم کشی، اتصالات و سایر تجهیزات مورد بررسی قرار گرفته و هر گونه عامل ایجاد خطر در سیستم شناسایی و رفع عیب می شوند.

کلیه اتصالات از طریق دوربین های حرارتی تصویربرداری شده و نقاط داغ که حامل تلفات انرژی می باشند و بخشی از انرژی تولید شده را اتلاف می کنند شناسایی می شوند. مخصوصا در محل تقسیم جریان در شینه ها که عموما توان تولیدی در مقادیر بالاتری جریان دارند، کنترل این موضوع حیاتی‌تر بوده و عدم توجه به این امر آثار جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. همچنین پایش تلفات سیستم با استفاده از اندازه‌گیری آنلاین انرژی تولیدی و تحویل شده به مصرف کننده یا شبکه برق انجام می‌شود.

تعمیرات تخصصی اینورتر

سولارگستران با بهره‌مندی از کادر ی مجرب، آموزش دیده و آکادمیک و در اختیار داشتن کارگاه‌های پیشرفته با تجهیزات مدرن، تعمیر انواع اینورترهای سینوسی، شبه‌سینوسی، مبدل برق خودرو و سایر تجهیزات مورد استفاده در سیستم‌های برق خورشیدی را با بهترین کیفیت و کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. همچنین با تقویت و اصلاح شکل موج مبدل‌های برق خودرویی شبه سینوسی قادریم استفاده از آنها را برای بسیاری از تجهیزات نیازمند شکل موج حساس و شبیه به سینوسی شامل انواع پمپ‌های آب، دستگاه های تبرید، کولرهای آبی و … مناسب سازیم.

ما از بهترین و با کیفیت ترین قطعات یدکی برای تعمیر، ارتقا یا اصلاح شکل موج اینورترها و سایر دستگاه‌های الکتریکی استفاده میکنیم. کلیه تجهیزات مورد تعمیر یا ارتقا، پس از انجام خدمات فنی مورد نیاز مورد آزمون‌های الکتریکی متناسب قرار گرفته تا از صحت و تداوم عملکرد صحیح آنها قبل از ارسال به مشتری اطمینان حاصل شود. 

تعمیرات تخصصی اینورتر

سایر خدمات ما را هم ببینید