مشاوره ، طراحی و امکان‌ سنجی نیروگاه خورشیدی

لطفا جهت دریافت خدمات مشاوره‌ای پیرامون نیروگاه‌های خورشیدی متصل به شبکه و یا سیستم‌های برق خورشیدی  آفگرید صرفا در ساعات 17 الی 21 روزهای غیر تعطیل ایام کاری هفته (شنبه الی چهارشنبه) تماس حاصل فرمایید. لطفا از تماس در خصوص مباحث غیر مرتبط خودداری فرمایید. 

گروه شرکت‌های سولارگستران با بهره‌مندی از کارشناسان و متخصصین خبره و با در اختیار داشتن تیم اجرایی و عملیاتی قوی با سالها تجربه در زمنیه انرژی‌های تجدیدپذیر و مخصوصا نیروگاه‌های خورشیدی خدمات مشاوره و طراحی، امکان‌سنجی و ارائه طرح توجیهی را به مالکان و سرمایه‌گذاران این نیروگاه‌ها ارائه می‌دهد. با خدمات مشاوره‌ای ما ضمن اتخاذ تصمیم صحیح در نحوه سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه خورشیدی خود، از میزان منافع حاصله، نحوه اجرای کار و مدت زمان مورد نیاز جهت بازگشت سرمایه صرف شده آگاه شده و متناسب با شرایط قادر به اتخاذ تصمیمات مناسب خواهید بود.

مشاوره و امکان‌سنجی

در بسیاری از موارد سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های خورشیدی در ایران فاقد اطلاعات لازم و زمینه‌ای در این حوزه بوده و در صورت عدم اخذ مشاوره مورد نیاز، سرمایه‌گذاری آنها از توجیه اقتصادی خارج می‌شود.  در راستای ارتقا شاخص های فنی و اقتصادی نیروگاه های خورشیدی مخصوصا نیروگاه‌های خورشیدی متصل به شبکه که دارای قرارداد خرید تضمینی برق از طرف وزارت نیرو می‌باشند، مشاوره و طراحی این نیروگاه‌ها بر مبنای دانش و قوانین و مقررات روز انجام می‌پذیرد. طراحی صحیح یک نیروگاه خورشیدی قطعا موجب بهبود عملکرد نیروگاه و رشد شاخص سودآوری آن در طول دوره بهره‌برداری خواهد شد. به علاوه بررسی و تحلیل شاخص‌های مکانیکی شامل سازه و فونداسیون ساختمان به افزایش ضریب ایمنی نیروگاه منجر خواهد شد.

شبیه سازی نرم افزاری

بدون شک بهره‌مندی از نرم افزارهای تخصصی در هر حوزه‌ای برای خدمات طراحی، مشاوره و امکان‌سنجی اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. با توجه به فراوانی شاخص‌های تاثیر‌گذار در عملکرد نیروگاه‌های خورشیدی، ما از مجموعه‌ای از بهترین و کاربردی‌ترین نرم افزارهای موجود در این حوزه برای طراحی و امکان‌سنجی نیروگاه خورشیدی شما استفاده می کنیم. این نرم افزارها ما را قادر ساخته است نیروگاه‌های خورشیدی را با بالاترین دقت و کیفیت طراحی کرده و  و با اخذ تائیدیه صحت عملکرد آنها در تست‌های عملکردی، گامی موثر در بهبود عملکرد فنی و اقتصادی آنها ارائه کنیم. ما از تیم کارشناسی خبره، مسلط، بروز و نخبه بهره می‌بریم که با دانش و تجربه کافی، نیل به اهداف کیفی، فنی و اقتصادی هر پروژه‌ای را در زمانی کوتاه و با دقتی بالا امکان‌پذیر می‌سازد. 

ارائه طرح توجیهی

طرح توجیهی که توسط ما ارائه می‌شود مجموعه‌ای از الزامات فنی و اقتصادی نیروگاه خورشیدی شما را شامل می‌شود. در این طرح، ضمن بررسی کلیه جوانب مورد نیاز جهت احداث نیروگاه، امکان‌پذیری فنی و اقتصادی، بازگشت سرمایه، محدودیت‌ها و الزامات فنی، انطباق با استنانداردهای فنی و شرایط ایمنی و زیست محیطی احداث نیروگاه مورد ارزیابی قرار گرفته و در قالب طرح توجیهی ارائه می‌شود. ما در این طرح میزان سودآوری طرح را بر مبنای میزان سرمایه و ظرفیت نیروگاه محاسبه کرده و شرایطی که بهترین و بالاترین بازدهی اقتصادی طرح حاصل می‌شود را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنیم. متناسب با ظرفیت نیروگاه پیشنهادی، طرح اتصال نیروگاه به شبکه برق در نقطه PCC  با رعایت کلیه الزامات فنی و شاخص‌های اقتصادی تهیه شده و جهت  اخذ تائیده نهایی تسلیم کارفرما خواهد شد.

مشاوره سیستم‌های برق خورشیدی آفگرید

سیستم‌های برق خورشیدی آفگرید که عموما برای تامین برق ساختمانهای فاقد برق مورد استفاده قرار می‌گیرند بخش دیگری از حوزه فعالیت ما را تشکیل می دهد. کاربرد این سیستم‌ها عموما برای برقرسانی به ساختمانهای مسکونی، ویلاها ، مراکز اداری و تجاری بین‌راهی و… است که با شبکه برق فاصله داشته یا اینکه اخذ انشعاب برق به دلیل برخی محدودیت‌ها برای آنها امکان‌پذیر نمی‌باشد. برای این موارد استفاده از سیستم‌های برق خورشیدی به عنوان راهکاری به صرفه و مناسب پیشنهاد می‌شود. خدمات مشاوره ای ما برای این دسته از متقاضیان به شرح ذیل می‌باشد:

 • بازدید میدانی از محل مورد اشاره جهت بررسی امکان‌پذیری تامین برق از طریق سیستم برق خورشیدی
 • برآورد میزان بار و انرژی مصرفی جهت تامین نیازهای انرژی ساختمان
 • ارائه راهکارهای اساسی در خصوص نحوه ایجاد سیستم انرژی متناسب با نیاز و شرایط ساختمان
 • مشاوره در انتخاب برند تجهیزات مورد استفاده.
 • تعیین ظرفیت بهنیه تجهیزات مورد نیاز در راستای حداکثر صرفه جویی اقتصادی.
 • مشاوره حین نصب و راه اندازی سیستم برق خورشیدی.
مشاوره و نصب برق خورشیدی برای ویلا

سایر خدمات ما را هم ببینید

6 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • محمدرضا
  بهمن 9, 1399 23:55

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما
  بنده مشاوره ای در جهت احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰کیلووات در شهرستان شیراز را دارم
  خواهشمنداست راهنمایی و توضیحات لازم را جهت انجام این پروژه بفرمایید
  باتشکر

  پاسخ
 • علی اصغر مرادی
  اردیبهشت 25, 1400 19:05

  سلام لطفا اگر مقدور هست هزینه ا ولیه راه اندازی یگ نیروگاه ۵۰ کیلو وات انگرید و افگرید را اعلام بفرمایید

  پاسخ
  • سلام مبالغ داخل سایت توضیح داده شده – برای نیروگاه 5 کیلووات حدودا 650 تا 700 میلیون و 100 کیلیووات 1 میلیارد و 100 میلیون الی 1 میلیارد 200 میلیون تومان.

   پاسخ
 • علی محمدی
  خرداد 9, 1402 08:46

  سلام
  وقت شما بخیر
  سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک نیروگاه 10 مگاواتی چقدر می باشد
  در خصوص زمین مورد نیاز لازم است از قبل با وزارت نیرو هماهنگی شود یا در هر زمین موجودی قابل انجام است؟ با تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.