عنوان پروژه :

پروژه برق خورشیدی 3500 وات 9000 وات-ساعت کرج

هدف اجرای پروژه:

این سیستم با توان نامی 3500 ولت آمپر و میانگین انرژی تولیدی روزانه 9 کیلووات ساعت برق مورد نیاز یک واحد مسکونی ویلایی با تجهیزات شامل یخچال، تلویزیون، پمپ آب، روشنایی و سایر لوازم و تجهیزات متعارف یک واحد مسکونی را تامین می‌کند. سانورتر 3500 وات با شارژر MPPT با جریان نامی 100 آمپر از نوع Sunon Pro بوده که به دلیل عملکرد در رنج ولتاژ بالای پنل از راندمان بالا و تلفات پایین برخوردار است. ضمن اینکه قادر است بدون وجود باتری نیز به کار خود ادامه دهد. به توجه مشخصات سانورتر، امکان ارتقا سیست تا 5000 وات پنل خورشیدی فراهم است.

مشخصات پروژه

نوع سیستم آفگرید
توان نامی 3500 وات
انرژی تولیدی 9000 وات ساعت در شبانه روز
ذخیره سازی 600 آمپر-ساعت
پروژه برق خورشیدی 3500 وات کرج

ویژگیهای پروژه

سیستم خورشیدی مذکور یک سیستم هیبرید با قابلیت تولید همزمان هم از طریق برق شهری (دیزل زنراتور) و هم پنل‌های خورشیدی می‌باشد که همین امر قابلیت اطمینان آن را تا حد قابل توجهی ارتقا داده است. سانورتر (اینورتر – شارژر ) قدرتمند و پیشرفته  3500 وات برند ساکو  سری سانون پرو با شارژ کنترلر داخلی 100 آمپر MPPT که قابلیت ارتقا سیستم تا 5000 وات پنل خورشیدی را فراهم کرده است. جهت حفاظت سانورتر، حفاطت های متعدد جریانی و ولتاژی برای محافظت دستگاه در برابر اضافه ولتاژ های ناشی از صاعقه، اضافه بار، اتصال کوتاه و ….در نظر گرفته شده است.

600 آمپر ساعت باتری دیپ سایکل وظیفه ذخیره سازی برق تولیدی مازاد پنل ها در روز را بر عهده دارند تا در شب انرژی مورد نیاز ساختمان را تامین کنند. باتری‌ها از نوع دیپ سایکل ژل با طول عمر بالا و تعداد دفعات شارژ و دشارژ زیاد می باشند. سازه‌های نگهدارنده پنل از نوع آهن با روکش گالوانیزه با حداکثر مقاومت در برابر زنگ‌زدگی بوده و برای افزایش تاب آوری در برابر بادهای فصلی منطقه به صورت ایمن به اسکلت ساختمان متصل شده است. دو ارت الکتریکی و حفاظتی مجزا در تابلو برق تعبیه شده است تا شرایط بهره برداری این را برای سیستم فراهم کرده و از اسیب های احتمالی سانورتر جلوگیری به عمل آورد.

برچسب ها:
آفگریداجرابرق خورشیدیسانورترکرجمشاوره وطراحیویلا

پروژه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.