عنوان پروژه :

پروژه برق خورشیدی 3000 وات 6500 وات-ساعت هشتگرد – چهارباغ

  1. خانه
  2. نمونه پروژه ها
  3. پروژه برق خورشیدی 3000 وات 6500 وات-ساعت هشتگرد – چهارباغ

هدف اجرای پروژه:

این سیستم با توان نامی 3000 وات و انرژی تولیدی روزانه 6.5 کیلووات ساعت برق مورد نیاز یک واحد مسکونی ویلایی با تجهیزات شامل یخچال، تلویزیون، پمپ آب خانگی، روشنایی و …. را تامین می کند. اینورتر 3000 وات سینوسی  به همراه شارژ کنترلر 60 آمپر قابلیت ارتقا سیستم تا 1800 وات پنل خورشیدی را فراهم میکند.  ظرفیت ذخیره سازی سیستم برای تامین انرزی مورد نیاز در شب به میزان 800 آمپر ساعت میباشد که این امر از طریق باتری‌های دیپ سایکل ژل فراهم می گردد. همچنین توزیع انرژی از طریق تابلو برق AC-DC انجام شده و حفاظت های ولتاژی و جریانی لازم در آن لحاظ شده است.

مشخصات پروژه

نوع سیستم آفگرید
توان نامی 3000 وات
انرژی تولیدی 6500 وات ساعت در شبانه روز
ذخیره سازی 8000 وات ساعت
برق خورشیدی 3000 وات هشتگرد- چهارباغ

ویژگیهای پروژه

سیستم خورشیدی مذکور یک سیستم با خروجی 3000 وات سینوسی می باشد که انرژی مورد نیاز یک واحد مسکونی ویلایی را از طریق 4پنل خورشیدی 320 وات تامین میکند. شارژ کنترلر منصوبه به گونه ای انتخاب شده است که امکان افزایش ظرفیت پنل ها تا 1800 وات را امکان پذیر کند. جهت حفاظت اینورتر و سایر تجهیزات، حفاطت های متعدد جریانی و ولتاژی برای محافظت دستگاه در برابر اضافه ولتاژ های ناشی از صاعقه، اضافه بار، اتصال کوتاه و ….در نظر گرفته شده است.

800 آمپر ساعت باتری دیپ سایکل وظیفه ذخیره سازی برق تولیدی مازاد پنل ها در روز را بر عهده دارند تا در شب انرژی مورد نیاز ساختمان را تامین کنند. باتری ها از نوع دیپ سایکل ژل با طول عمر بالا و تعداد دفعات شارژ و دشارژ زیاد می باشند. سازه های نگهدارنده پنل از نوع آهن با روکش گالوانیزه با حداکثر مقاومت در برابر زنگ‌زدگی بوده و برای افزایش تاب آوری در برابر بادهای فصلی منطقه به صورت ایمن به اسکلت ساختمان متصل شده است. دو ارت الکتریکی و حفاظتی مجزا در تابلو برق تعبیه شده است تا شرایط بهره برداری این را برای سیستم فراهم کرده و از اسیب های احتمالی اینورتر و شارژ کنترلر جلوگیری به عمل آورد.

برچسب ها:
آفگریداجرابرقبرقرسانیمشاوره وطراحیهشتگرد

پروژه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست